Arduazlı membran çatı kaplama sistemleri ve fiyatları nedir ?

17 Mayıs 2020by admin0

Arduazlı membran çatı kaplama sistemi özellikle apartman çatıları üzerinde kullanılmaktadır. Yalıtım açısından çok iyi sonuç verdiğini söyleyebiliriz. Eğer standartlara uygun bir şekilde yapılarak, kenar çıtaları ile çatı oluğu membran bağlantıları iyi kurulursa çok uzun yıllar yalıtımdan verim alacaksınızdır.  Ortalama olarak bakıma ihtiyaç duymadan 20 seneyi geçirebilirsiniz. Bu nedenle en başta kaliteli yapılmasına özen göstermelisiniz.

Arduazlı membran yapmak için ilk önce çatının karkasının üstü tamamen tahta ya da OSB ile kaplanmalıdır. Kaplamanın üzerine karar verilen kalınlıkta bitümlü membran döşenmesi gerekmektedir. Döşeme işlemi yapılırken membran yaka ile çatının oluğu arasına hem şıngıl çivisi ile çivilenmeli hem de araları pürmüzle yapıştırılmalıdır. Diğer tüm kısımlarda şıngıl çivisi ya da yapıştırma kullanılabilir. Bu işlemleri yaparken yeteri kadar yapıştırıldığına veya çivilendiğine dikkat edilmelidir.  Membran üzeri döşeme işlemi tamamlandıktan sonra, üstüne kumlu membran doğru bir şekilde döşenmelidir.  Kumlu membran kalınlığı ortalama olarak 3 ile 5 mm arasında olmalıdır. Kullanılan yere göre belirli standartları taşımalıdır. Sıcak bölgelerde farklı kalınlık uygulanmaktayken soğuk bölgelerde farklı kalınlıkta membran kullanılır. Bu standartların hepsini sizlere çatı firmamız sunmaktadır.

Açık alanlarda rüzgar etmenine karşı gerekli olan bütün önlemler alınmazsa, şiddetli fırtına halinde kumlu membran altına rüzgar girerse çatı tamamen kalkabilir. Yeterli ağırlığa sahip olmadığı için çatı üstüne gerekli yük binmemekte bu nedenle rüzgara yenik düşüp kalkmaktadır. Bu gibi olumsuzluklara karşılaşmamak adına rüzgara karşı gerekli önlemler alınmalıdır. Kiremit çatı yerine kumlu membran çatı tercih edilirse özellikle çatı karkasını tabla betona bağlanmalıdır. Bağlanma işlemi takviye teli ile yapılmalıdır. Böylece çatıya herhangi bir rüzgar girdiğinde, çatı karkası yerinden oynamamış olacaktır.  Gizli çatılarda bu işlem gerekli olmasa da açık çatılarda mutlaka uygulanmalıdır.

Arduazlı membran çatı kaplama

Arduazlı Membran Nedir ?

Arduazlı membrana bir diğer adı olan kumlu membran çatı kaplama alanında sıklıkla kullanılmaktadır. Kaplama ürünlerinin kalınlık ve çeşitli üretim özelliklerine bağlı olarak dayanıklılığı ve yalıtım özellikleri değişmektedir.  Görüntüleri aynı olan ürünlerin yalıtım katsayısı farklıdır. Bu nedenle görüntülerine aldanarak karar verilmemesi gerekmektedir. Çatınıza fiyat olarak uygun bir malzeme kullanılırsa, özellikle yalıtım konusunda bir iki sene içerisinde problem çıkartacaktır. Bu nedenle malzeme kalitesi ve kaliteli işçilik alanında firmamız sektörün en iyisidir. Sizlere yalıtımı yüksek ürünler sunarak, uygun bir fiyat teklifinde bulunacaklardır.

Arduazlı Membran Fiyatları

Arduazlı membran fiyatları oldukça değişken olduğunu söyleyebiliriz. Kullanılan malzemelerin kaliteli olması, bütün standartları barındırması ve ustaların uygularken bazı püf noktalara dikkat ediyor olması fiyatı belirlemektedir. Kumlu membran konusunda, maliyetten kaçarak bazı noktalar atlanırsa, basit bir rüzgarda bile çatı tamamen yerinden kalkabilir. Bu nedenle fiyatın düşük olmasının yanında aynı zamanda da kaliteli iş çıkartan firmalardan destek almanızı önermekteyiz.

Arduazlı membran fiyatları

Arudazlı Membran Ustası İstanbul

İstanbul ili içerisinde hizmet vermekte olan birçok çatı firması vardır. Bu çatı firmaları hizmetleri arasında arduazlı membran çatı yapımı da bulunmaktadır. Kumlu membran çatının yalıtımını doğrudan etkilemektedir. Doğru yapıldığı takdirde çok uzun yıllar kullanacağınız bu çatıyı, alanında uzman çatı ustalarına yaptırmalısınız. Firmamız sizler için alanında uzman profesyonel ekibiyle destek vermektedir. %100 müşteri memnuniyetiyle ilerlemekteyiz. Kullandığımız malzemelerin kaliteli olmasının yanı sıra, bütün adımlar doğru bir şekilde yönetilerek eksiksiz bir çatı uygulaması sağlamaktayız. Müşterilerimizin kulanım sonrasında memnuniyetini görmek bizleri motive etmektedir. İstanbul anadolu yakasında çeşitli ilçelerimizde bulunan çatı firmamız sizlere yardımcı olmak için hazırdır. Sizlerde memnun olan müşterilerimizden biri olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Çalışma Saatlerimiz
Hafta İçi - Saat 8.00 - 19.00
Pazar Kapalıyız
Adresimiz
İstanbul - Ataşehir
Telefon Numaramız
0 - 542 512 17 29
BİZİ 7/24 ARAYABİLİRSİNİZ
e-Mail Adreslerimiz
iletisim@catiustasiyim
destek@catiustasiyim