Çatı Temizleme

5 Mayıs 2020by admin0

Çatı temizleme işi, zor ve tehlikeli bir işlemdir. Bu nedenle profesyonel destek almanız daha doğru olacaktır. Sizlere çatı temizleme konusunda da hizmet vermekteyiz. Tüm çatı işlerinizde olduğu gibi, temizleme işlemini profesyonel bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Alanında uzman kadromuz sizlere hizmet vermek için her zaman hazır.

Çatı Oluk Temizleme

Çatının özellikle oluklarının iyi bir şekilde temizlenmesi şarttır. 2 yıl aralıklarla düzenli kontrollerin yapılması gereklidir. Çatının ömrünün uzaması için doğru bir şekilde temizlenmesi, en önemli noktadır.  Yağmur sonrası çatının giderlerinde bir sıkıntı olup olmadığının tespiti mutlaka yapılmalıdır.  Yağmur sonrasında drenaj borusunun tıkandığı sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Drenaj borusu binanın çatısından yere kadar uzanan pimaş borusudur.  Eğer bir sorun oluşursa, yağmur suyunun istenmeyen yerlere gitmesi muhtemeldir.  Bu nedenle yağmur sonrasında kesinlikle kontrol edilmelidir.

Çatının kenarlarında bulunan, binaya paralel bir düzende olan oluklara dere ismi verilmektedir. Dere oluklar, iki tür olarak karşımıza çıkar. Bu türleri açık dere ve kapalı dere olarak tanımlayabiliriz. Açık olukları, kapalı oluklara göre çok daha kolay bir şekilde temizleyebiliriz. Bina yapılırken, açık oluk tercih etmek çok daha mantıklı bir seçenek olacaktır. Açık olukları kolayca temizleyerek zahmetten kurtulmanız mümkündür. Derelere verilen bir diğer isim ise drenajdır. Drenajların doğru açıda olması, yağmur suyunun istenilen yere akması açısından önem taşımaktadır. Drenaj açısı, çatıdan çatıya farklılaşabilir. Drenaj borusunun hemen üst kısmına yaprak önleyici adında bir madde takılmaktadır. Bu şekilde büyük yaprak ve benzeri oluşabilecek pisliklerin oluğu tıkaması engellenmiş olur.  Bu nedenle süzme olayını gerçekleştiren parçanın da kullanılması mantıklıdır. Bütün bu aparatların kullanılmasıyla, oluklardaki tıkanma tamamen önlenemese bile gecikecektir. Filtre özelliği bulunduran malzemeler ise boyutlarına ve şekillerine göre fiyat açısından farklılık göstermektedir.

Çatı Oluk Temizleme Fiyatları

Çatı temizleme konusu fiyat olarak oldukça değişkendir. Çatı oluk temizleme fiyatları, oluklarda oluşan tıkanıklığa göre değişiklik göstermektedir. Temizleme işleminden önce, uzman kadromuz evinize gelerek çatı üzerinde keşif yapmaktadır. Daha sonra sizlere bir fiyat söylemek mantıklı olacaktır. Fiyatlar, çatının şekline büyüklüğüne kullanım alanına göre de artabilir veya azalabilir.

İstanbul Çatı Temizleme Firması

İstanbul’da birçok çatı temizleme firması bulunmaktadır. Çatı temizleme işlemi son derece profesyonellik gerektiren bir iştir. Çatınızın iyi bir şekilde temizlenmesi alanında ustalaşmış kişilere bağlıdır. Aynı sorunu kısa bir süre sonra tekrar yaşamak istemiyorsanız iyi bir çatı temizleme firması bulmalısınız. İstanbul Anadolu yakasında bulunan Beykoz, Üstüdar , Pendik, tuzla gibi birçok ilçede faaliyet göstermekteyiz. Bizlere kolay bir şekilde ulaşarak, sorunuzu sorabilirsiniz. Her türlü çatıyla ilgili probleminizi çok kısa süre içerisinde çözeceğimize emin olabilirsiniz. Bizler için sizin memnun olmanız çok önemlidir. Her zaman arkamızda mutlu müşteriler bırakmayı amaçlamaktayız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Çalışma Saatlerimiz
Hafta İçi - Saat 8.00 - 19.00
Pazar Kapalıyız
Adresimiz
İstanbul - Ataşehir
Telefon Numaramız
0 - 542 512 17 29
BİZİ 7/24 ARAYABİLİRSİNİZ
e-Mail Adreslerimiz
iletisim@catiustasiyim
destek@catiustasiyim