Çatı Pergola Ustası

14 Mayıs 2020by admin0

Çatı pergola ustası, yapım sistemi açısından önem taşır. Çatının uzun yıllar kullanımına devam edilebilmesi için ustanın iyi bir iş çıkartması gerekmektedir. Çatı pergola sisteminin üzeri kapatılacak alanın tespitinden sonra doğru bir şekilde uygulanması önem taşır. Bu nedenle ilk olarak varsa ölçüler ve alanın fotoğraflarını bizlere iletebilirsiniz. Usta seçimini gerçekleştirirken, daha önce yapılan işleri ve müşteri memnuniyetini dikkate alırsanız sonrasında sorun yaşamazsınız. Doğru standartlara uygun bir şekilde yapılmış olan çatı sistemini çok uzun yıllar kullanmanız mümkündür. Tam tersi olarak hatalı uygulama sonucunda da kısa süre içerisinde sorunlarla karşılaşıldığı gözlenmiştir. Doğu hizmeti sizlere sunmak için ustalarımız her zaman hazırdır.

Çatı Pergola Sistemleri

Çatı tamamen kapalı veya yarı açık mekânlar için, duvarların üstünü örtmekle görevli mimari elemandır. Çatı sayesinde yağmur, güneş, kar gibi çeşitli doğa olaylarından insanların korunması sağlanır. Çatı pergola sistemi sayesinde insanlara farklı kullanım alanları oluşturulması gerçekleştirilir. Mekânı istediğiniz zaman kapalı olarak kullanabileceğiniz gibi, istediğiniz zamanda açık bir şekilde kullanmanız mümkün olacaktır. Açılıp kapanan pergola sistemini uzaktan kumandayla kolay bir şekilde yöneterek istediğiniz seviyeye kadar getirip yarı açık bir şekilde de kullanabilirsiniz. Bu şekilde fonksiyonel alanların tadını çıkartabilirsiniz. Çatı pergola sistemlerinin birçok çeşidi bulunmaktadır. Yazımızın bu bölümünde en sık kullanılan çatı pergola çeşitlerinden sizlere kısaca bahsetmek istiyoruz.

Oval Çatı Pergola Tente

Çeşitli olumsuz hava koşullarına karşı, oval sistem sayesinde mekanın içerisine su girmesinin tamamen önüne geçilmiş olmakta. Üst düzey korumayı sağlayan fitiller, kumaş üzerine, raylara ön profillerin içinde ve arka çatı kiriş desteği kısmında yağmura karşı temel bir koruma sağlanmaktadır. Mekan içerisinde konforlu bir sıcaklık sağlanarak güzel kullanımlar sunulmaktadır. Yüksek dereceli ray profilleri ve çelikten üretilmiş bağlantı elemanlarıyla oldukça dayanıklı bir sistem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Otomatik Otopark Tentesi

Pergola sistem sıklıkla otoparklarda da kullanılmaktadır. Bahçenin içerisinde alan yoksa, aracın olduğu durumlarda üzeri kapatılarak kullanılırken olmadığı durumlarda da açık bir şekilde bırakılarak bahçe alanına dahil edilebilir. Otopark tente sistemini ışıklı bir şekilde yapmak gece kullanımı açısından kolaylık sağlamaktadır.

Açılır Kapanır Camlı Pergola

Cam mimaride oldukça estetik bir elemandır. Genellikle yüksek maliyetli olduğu için az tercih edildiği bilinse de uygulandığında şık bir görüntü sizleri bekliyor olacaktır. Yağmurun yağışını güneşi cam içerisinden şeffaf bir şekilde görmeniz mümkündür. İstediğiniz zamanda açarak temiz havanın doyasıya tadını çıkartmanıza olanak sağlayacaktır.

Çatı Pergola Fiyatları

Pergola sistemlerinin fiyatları oldukça değişkendir. Çatı firmasının kalitesinden tutun, kullanılacak sistemin modeline kadar birçok etmen fiyatı doğrudan etkilemektedir. Pergola fiyatını en çok etkileyen alanın büyüklüğüdür. Çatı firmalarına alanınızı doğru bir şekilde söylerseniz sizlere ortalama bir fiyat teklifi vereceklerdir. Firma yetkililerinin gelip, pergola sisteminin yapılacağı mekanı bizzat görmesi durumunda daha sağlıklı bir fiyat teklifi çıkaracaklardır. Müşterinin özel bazı istekleri de fazla işçilik gerektiriyorsa, fiyatı oldukça etkilediğini görmekteyiz.

Pergola Ustası İstanbul’da

İstanbul’da birçok pergola ustası mevcuttur. İşini iyi yapan pergola ustasının sayısının oldukça az olduğunu söyleyebiliriz. Pergola sistemini yaptıracak olan insanların üstüne düşen en büyük görev iyi bir usta bulmaktır. Ustanızı seçerken daha önceden yapmış olduğu işlere mutlaka bir göz atın, mümkünse gerçekte gidip bir ziyaret edin ve sonrasında kararınızı verin. Sizlere İstanbul’un Tuzla, Sancak Tepe, Üsküdar gibi çeşitli ilçelerinde pergola çatı sistemi konusunda hizmet vermekteyiz. Bizlere ve ustalarımıza gönül rahatlığıyla güvenebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Çalışma Saatlerimiz
Hafta İçi - Saat 8.00 - 19.00
Pazar Kapalıyız
Adresimiz
İstanbul - Ataşehir
Telefon Numaramız
0 - 542 512 17 29
BİZİ 7/24 ARAYABİLİRSİNİZ
e-Mail Adreslerimiz
iletisim@catiustasiyim
destek@catiustasiyim