Tuzla Çatı Ustası

21 Nisan 2020by admin0

Tuzla’da Çatı tamiri sayesinde binayı; rüzgâr, yağış, soğukluk, sıcaklık gibi atmosfer olaylarından izole edebiliriz. Yapının en üst temel elemanına çatı ismi verilmektedir. Çatı, taşıyıcı kısım ve kaplaması olarak iki farklı bölümden oluşmaktadır. Çatı tamiri yapılmadan önce çatının iki bileşeni de ayrı bir şekilde değerlendirilmelidir. Eskimiş ve işlevini artık yerine getiremeyen kısımlar mutlaka yenilenmelidir.

Çatının taşıyıcı kısmında bulunan ağırlık ve yük malzemeye çatının eğimine ve cinsine bağlı olarak değişmektedir. Çatı kaplaması, ısı izolasyonu üzerinde önemli bir göreve sahiptir. Çatı kaplaması sayesinde ısı kaybı üzerinde %25 kazanç sağlandığı bilinmektedir. Bu şekilde enerji tasarrufu gerçekleştirmek mümkün olacaktır. Uzun vadede gelecek nesillere enerji tasarrufu sağlayarak önemli bir miras bırakabiliriz. Bu nedenle çatı tamiri işine önem vermemiz her açıdan üzerimize düşen bir sorumluluktur.

Çatı Tamir Fiyatları Nasıldır

Çatı tamiri fiyatı konusunda net bir bütçe söylemek doğru değildir. Çatı üzerinde ustalar tarafından yapılacak olan keşif sonucunda bir fiyat çıkartılmaktadır. Tuzla çatı ustası, sizlere ücretsiz bir şekilde keşif imkanı sunmaktadır. Size sunulan fiyat teklifleri doğrultusunda, bilgi sahibi olacaksınızdır. Çatı üzerindeki küçük sorunlar çok makul fiyatlarla çözülebilirken, bazı durumlarda sorunun büyüklüğüne göre çatı fiyatında artış görülmektedir.

  • Kaliteli Hizmet
  • Güler Yüzlü Elemanlar
  • Son Derece Güvenlik 
  • Uygun Fiyat
  • Kaliteli Malzeme

Çatı Aktarma Nasıl Olur

Çatıların yenilenme işlemine çatı aktarma da denmektedir. Genel olarak halk dilinde, çatı onarımı veya tadilatı olarak bilinir. Çatı üzerinde işlevini yitirmiş olan ve hava şartlarından olumsuz etkilenen çatıları yenileyip ömrünün uzatılması işlemine aktarma da denmektedir.

Çatı aktarma sırasında çatı üzerinde; ısı yalıtımı, su yalıtımı, yağmur suyu oluklarının yenilenmesi ve izolasyonunun sağlanması, karkas uygulaması gibi işlemler yapılarak çatı tümüyle yenilenmektedir.

Çalışma tamamlandıktan sonra, tamir sırasında biriken toz ve kiremit atıklarının süpürülmesi gerekmektedir. Daha sonrasında akma ve eğim ölçümü gerçekleştirerek çatının örtme işlemi tamamlanması gerekir. Örtme işlemi tamamlandıktan sonra, yağmur suyu birikmesini önlemek için, gider oluklarını izole etme işlemi gerçekleştirilmelidir.  Isı, nem ve ses izolasyonundan sonra, çatı akıtma işlemi tamamlanmış olacaktır.

ÜMRANİYE’DE HİZMET VERMEYE BAŞLADIK ÜMRANİYE ÇATI USTASI SERVİSİMİZİ’DE TAVSİYE EDİYORUZ.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Çalışma Saatlerimiz
Hafta İçi - Saat 8.00 - 19.00
Pazar Kapalıyız
Adresimiz
İstanbul - Ataşehir
Telefon Numaramız
0 - 542 512 17 29
BİZİ 7/24 ARAYABİLİRSİNİZ
e-Mail Adreslerimiz
iletisim@catiustasiyim
destek@catiustasiyim