Kış Bahçesi Çatı Ustası

5 Mayıs 2020by admin0

Kış bahçesi genel olarak villa tipi evlerde kullanılmaktadır. Bunun haricinde müstakil evlerde veya kışında kullanım imanı sağlayan yazlıklarda çoğunlukla tercih edilmektedir. Kış bahçelerini veranda olarak da adlandırıldığı bilinmektedir. Kış bahçeleri sizlere ayrı bir sosyal alan, kendinizle baş başa vakit geçirebileceğiniz özel bir alan, dostlarınızla keyifli vakit geçireceğiniz alanlar oluşturur. Evinize farklı bir estetik katarak, lüks kullanım sunmaktadır. Kış bahçesini açılıp kapanabilir cam yardımıyla kullanım alanına göre, farklı seçeneklerde kullanabilirsiniz. Kış bahçeleri tasarım ve modeline göre farklılık gösterir. İstenilen modelin doğru bir şekilde uygulanması, kış bahçesi ustasına bağlıdır. İyi bir usta çok güzel kış bahçeleri çıkartmaktadır. Kış bahçesinin en önemli kısmı da çatılardır. Kış bahçeleri için birçok çatı sistemi mevcuttur.

Kış Bahçesi Çatı Fiyatları

Kış bahçesi çatı fiyatları, kullanılacak alanın büyüklüğüne göre değişiklik gösterir. Aynı zamanda kullanılacak olan çatının çeşidi, malzemenin dokusu, malzemenin kalitesi, çatı sistemi de fiyatı doğrudan etkiler. İlk olarak ne tarz bir kış bahçesi istediğinize karar vermenizin ardından sizin ölçülerinize göre bir kış bahçesi tasarlanır. Daha sonrasında fiyat olarak size bilgi verilir. Kış bahçesi çatısı, kış bahçesinin en temel elemanıdır. Çatısının yalıtımlı ve dayanıklı olması kullanım ömrünü arttıracaktır. Sizin istediğiniz modele göre düzenlenen standartlar doğrultusunda uzun yıllar kullanabileceğiniz kış bahçesi çatı ustalarımız tasarından özenle yapılmaktadır. Villa tipi kış bahçesi, loca tipi veya standart tipi kış bahçesi gibi modeller kendi içerisinde farklı fiyatlara sahiptir. Bir kış bahçesinin en beklenen özelliği, ısı konforunu yaz kış uygun düzeyde tutmasıdır. Yüksek yalıtımlı PVC cam sistemleriyle yapılan kış bahçelerinin fiyatlarının daha fazla olduğunu görmekteyiz. Yüksek fiyatlı olmasına rağmen sizlere uzun yıllar konforlu kullanım sağlayacaktır.

Kış Bahçesi İstanbul

İstanbul’da kış bahçesi yapan birçok firma bulunmaktadır. Aralarından sizin için en uygununu seçerek yapıma hemen başlayabilirsiniz. Kış bahçesi İstanbul gibi büyük şehirlerde oldukça lüks bir durumdur. İnsanlar yüksek katlı binalardan bunaldıkları için, müstakil bahçelerde bulunan kış bahçelerinde sevdikleriyle vakit geçirebilecek olmanın mutluluğu içerisinde yaşarlar.  Kişiye özel çatı tasarımlarıyla, kış bahçenizi daha da özelleştirebilirsiniz.

Kış Bahçesi Çatı Sistemleri

Ülkemizde kış bahçeleri için uygulanmakta olan birçok çatı sistemi vardır. Yazımızın bu bölümünde sizlere en yaygın kullanılmakta olan 3 farklı çatı sisteminden kısaca bahsetmek istiyoruz.

1-Açılıp Kapanan Pergola Çatı sistemleri

Pergola çatı sistemi sayesinde, kış bahçenizi tavanı açık veya kapalı kullanabilirsiniz. Dilediğiniz durumlarda çatının belirli bir kısmını açarak hava akışını sağlamanız mümkündür. Bu şekilde kış bahçenizi farklı kullanımlara göre pergola sistemini dilediğiniz düzeyde açabilirsiniz. Pergola sisteminin altına ısıtıcı monte ederek kış aylarında ekstra sıcak bir alan olarak kullanabilirsiniz.

2-Cam ve Metal Strüktür Çatı Sistemi

Kış bahçesinin modern uygulamalarında genellikle kullanılan bir sistemdir. Tam bir hobi bahçesi görünümünde olan bu kış bahçesine herkesin bayılacağını söyleyebiliriz. Kaliteli Pcv cam sistemi sayesinde yalıtımı gerçekleştirilirse, yaz kış konfor sıcaklıklarında yaşayabileceğiniz bir alan sizlerin kullanımına sunulmaktadır.

3- Ahşap Çatı Sistemi

Kış bahçesi genel olarak doğa ile bir bütündür. Ahşap doğanın bir parçası olduğu için, kış bahçesinin çatısını ve pencerelerin profillerinin tamamen ahşaptan olması estetik bir görünüm sağlayacaktır.

Kış Bahçesi Çatı Örnekleri

Kış bahçesi çatıları kişinin zevkine, kullanacağı bahçenin iklimsel özelliklerine göre değişiklik gösterir. Ahşap çatı sistemi, teras kapatma sistem, açılır kapanır pergola sistem, pvc cam çatı, eğimli çatı, sundurma çatı gibi birçok sistem mevcuttur.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Çalışma Saatlerimiz
Hafta İçi - Saat 8.00 - 19.00
Pazar Kapalıyız
Adresimiz
İstanbul - Ataşehir
Telefon Numaramız
0 - 542 512 17 29
BİZİ 7/24 ARAYABİLİRSİNİZ
e-Mail Adreslerimiz
iletisim@catiustasiyim
destek@catiustasiyim