Maltepe Çatı Ustası 0542 512 17 29

26 Nisan 2020by admin0

Bahar aylarıyla birlikte, tamirat işlerini halletmek isteyen bireylerin sayısı da bir hayli artmakta. Kış aylarında sorunlarını ortaya çıkartmış olan çatılar, tamir için baharı beklemiş oluyor. Havaların ısınmasıyla birlikte beylik düzü çatı ustaları iş başında. Standart kurallara sahip olmayan, çatı için gerekli olan yalıtımların sağlanmadığı çatılar kullanıcılarına çok ciddi sorunlar yaşatmaktadır. Türkiye üzerinde ortalama olarak 7 milyon yalıtımsız ve hatalı çatı bulunduğu bilinmektedir. Mühendis ve mimarların sözlerine kulak asmayan bireyler, hatalarının cezasını çatı sorunları ile çekmekte. Çatı üzerinde yapılacak olan yalıtım maliyetinden en başta kaçan bireyler, daha sonrasında tamir işlerine ciddi paralar vererek ekonomik olarak zorluk çekmektedir. Bütün bunlara sebebiyet vermemek adına, bina yapılırken çatı standartlarına uygun olarak tasarlanmalıdır. Çatı kurallara uygun olarak yapıldığında, kullanıcılarına uzun vadede enerji tüketiminde tasarruf sağlamaktadır.

Çatı Tadilatı Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli

Çatısı üzerinde herhangi bir soruna sahip olanlar, bu sorunu gidermek isteyenlerin dikkate alması için çatı tadilatı yapılırken nelere dikkat edilmeli konusundaki bildiklerimizi sizlere maddeler halinde paylaşmak istiyoruz;

1 – Yapıların çok büyük bir kısmında çatı yalıtımı bulunmamaktadır. Ayrıca çatı yapılırken yalıtım sistemlerinin düzgün uygulanmaması sonucunda da sorun yaşandığını görmekteyiz. Bu nedenle Maltepe çatı ustası sizler için doğru bir tercih olacaktır. Ustalarımız yalıtım işlemini gerçekleştirirken, bütün adımları titiz bir şekilde yapmakta.

2 – Doğru izole edilmiş bir çatı sistemi tüketicinin ekonomisine katkı sağlarken aynı zamanda ülke ekonomisi üzerinde de yararları bulunmaktadır. Bu nedenle ekonomik kalkınmak için çatılardaki yalıtıma oldukça önem vermek gerekmektedir. Doğru izolasyon yapılmamış olan çatılar, çok kısa süre içerisinde kullanıcılarına sıkıntı yaşatmaktadır.

3 – Çatısını tamir ettirmek isteyen bireylerin, çatı üzerinde bulunan sorunu doğru tespit etmesi gerekmektedir. Maltepe çatı ustası sizlere bu konuda bütün deneyimleriyle yardımcı olmaya hazırdır. Çatı tamiri yapılmadan önce ustalarımızın en ufak detaylara kadar incelemesi gerekmektedir. Bu şekilde eksiksiz bir tadilat işlemi gerçekleşmiş olacaktır.

4 – Kaliteli malzeme kullanımı çatı tamirinde oldukça önemlidir. Kalitesiz çatı malzemeleriyle bilinçsizce uygulanan çatılar daha sonra oldukça sorun çıkartmaktadır. CE belgeli ve sertifikalı ürünleri tercih etmenizi önermekteyiz.  Bu ürünleri kullanma yöntemimizde oldukça önemlidir. Malzemelerin teknik özellikleri dikkate alınarak uygulama yapılması gerekmektedir. Maltepe çatı ustası bütün bu konulara dikkat ederek, çatı tamirini gerçekleştirir.

5 – Çatıların betonarme malzeme bağlantı bölümleri, her yönde gelen yükleri kaldırabilecek şekilde yapılması gerekmektedir. Ankraj ve vida sistemleri kullanılmayan, betonarme yapıları sabitlemeyen uygulama sistemleri yanlıştır. Bu tarz yanlış uygulamalar deprem açısından da risk teşkil etmektedir. Standartlara uygun bir şekilde yapılmış olan çatı doğayı da korumaktadır.

Çatı Bakımı veya Tamiri Nasıl Yapılır ?

Maltepe çatı ustası hizmetimiz için bizim ile iletişime geçtiğinizde sizlere en uygun çözümü belirliyoruz. Ardından bizlere belirtmiş olduğunuz konuma geliyor ve uzman ekibimizle yapılacak olan işleri belirliyoruz. Aynı zamanda çatıda hasar görmüş ya da onarılması gereken bir alan varsa buraları tespit ediyoruz. Ardından çatı için kullanılacak olan ekipmanları bölgeye getiriyoruz. Bu ekipmanlar tamamen profesyonel olup sizlerin zaman kaybının önüne geçmektedir. Uzman ekibimiz ve profesyonel ekipmanlarımız sayesinde bizden talep ettiğiniz hizmeti olabilecek en hızlı ve pratik bir şekilde yerine getiriyoruz. Kullandığımız malzemelerin hepsi en kaliteli ürünlerden seçilip sizlere sunulmaktadır. Bu sayede çatının sağlamlığı korunmuş olur. Uzun yıllar sizlere sorun çıkarmak ve yapının dış etmenlerden zarar görmesinin önüne geçilir. Sizlerin para ve emekleri de korunmuş olur.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Çalışma Saatlerimiz
Hafta İçi - Saat 8.00 - 19.00
Pazar Kapalıyız
Adresimiz
İstanbul - Ataşehir
Telefon Numaramız
0 - 542 512 17 29
BİZİ 7/24 ARAYABİLİRSİNİZ
e-Mail Adreslerimiz
iletisim@catiustasiyim
destek@catiustasiyim